Helena Michel

helena michel designHelena Michel – archeolog, projektant wnętrz i dizajner, malarka sztuki figuratywnej i abstrakcyjnej w technice olejnej i akrylowej. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi,  absolwentka School of Creative Media & Visual Arts w Limeryku (Irlandia) oraz Liceum Zawodowego Konserwacji Zabytków w Gdańsku.

Projektowanie wnętrz i design: Od 2010 roku prowadzi własne studio projektowe, w którym zajmuje się projektowaniem wnętrz, mebli oraz przedmiotów użytkowych, między innymi ceramiki artystycznej. Na przestrzeni tych lat aranżowała wnętrza oraz wykonywała wizualizacje 3D dla klientów w Australii, Szkocji oraz w Polsce. Nauczała projektowania wnętrz, komputerowej wizualizacji i animacji 3D w Instutucie Technologii w Limeryku w Irlandii (LIT), w Gdańskim Instytucie Naukowym, oraz na autorskich kursach projektowania wnętrz. Przez 3 lata nauczyłam zawodu kilkudziesięciu projektantów wnętrz.

Malarstwo: W  malarstwie inspiruje się światem natury, zmianą i cyklicznością pór roku. Interesuje ją człowiek w połączeniu z naturą oraz kobiecość i jej przejawy we współczesnych czasach. Helena Michel brała udział w pięciu wystawach artystycznych: czterech zbiorowych i jednej indywidualnej.

Archeologia i ilustracje: Helena Michel posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy na archeologicznych projektach badawczych w Polsce, Republice Czeskiej oraz Irlandii, na stanowisku archeologa, operatora AutoCADa i rysownika-dokumentalisty. Od 2004 r. wykonuje rysunki odręczne i cyfrowe ilustracje 3D dla archeologii akademickiej i prywatnej, które zostały opublikowane w wielu branżowych książkach i artykułach. Pracowała także jako ilustrator i dokumentalista dla Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków (dzisiaj Narodowy Instytut Dziedzictwa) w Warszawie.

EDUKACJA

2018 – Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

2010 – School of Creative Media & Visual Arts w Limeryku w Irlandii

2004 – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,

1997 – Liceum Konserwacji Zabytków Architektury w Gdańsku

WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA i WYSTAWY

2014 – juror międzynarodowego konkursu architektury i designu Eurasian Prize 2014,
2013 – prelegent na międzynarodowej konferencji IDEA Interior Design and Eco Architecture, Praga, 10-11.06.2013

helena-michel-design

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz