Dwa mieszkania – jedna idea

Dwa mieszkania – jedna idea

Dwa mieszkania – jedna idea

by 18 06 2017 0 komentarzy

Projekt i realizacja dwóch, niezależnych mieszkań przeznaczonych na wynajem: kawalerki i dwupokojowego połączonych wspólnym holem.

W obu mieszkaniach zastosowałam ten sam styl – współczesny z domieszką klasyki. Klasyka widoczna jest w detalach: dekoracyjnych ramach na ścianach, tapetach, ozdobnych lustrach, listwach sufitowych i stolarce drzwiowej. Reszta dobranych przeze mnie mebli i dekoracji jest jak najbardziej współczesna. Przy dobrze mebli i dekoracji kierowałam się prostotą i funkcjonalnością a także zwracałam dużą uwagę na ozdobne detale: wyszperane stoliczki-tace, ozdobne lustra, szlachetne tapety. Autentyzmu wnętrzom dodają oryginalne grafiki i akwaforty, przyniesione przez właścicielkę mieszkania z jej prywatnej kolekcji.

W projekcie postawiłam na spokojną szarość i srebro, które to kolory stały się doskonałym tłem dla mocnych akcentów kolorystycznych. Żywe kolory znalazły się tylko na tkaninach. Granat, niebieski i ciemnoczerwony-amarant ożywiają stonowane wnętrza.

W obu łazienkach dobrałam ten sam rodzaj płytek na ścianę, odróżniający się jeden od drugiego jedynie odcieniem. Jedna łazienka jest w odcieniu beżu, druga w szarości.

metamorfoza mieszkania

Jeśli zainteresowała Cię ta realizacja, to zapraszam do obejrzenia większej ilości zdjęć, które znajdziesz klikając na zakładkę PORTFOLIO

Projektant: Helena Michel

Stolarka: Henryk Domaska

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Related Design Articles

Similar Posts From Design Category

Na raze brak komentarzy

Przejdź do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszą osobą, która rozpocznie rozmowę.

<