Willa na Krecie

Willa na Krecie

Willa na Krecie

by 30 03 2020 0 komentarzy

Projekt wnętrza i przebudowa willi na Krecie.

Ten piękny, architektonicznie nawiązujący do tradycyjnego greckiego budownictwa dom zbudowano na stoku, który został przekształcony na wielopoziomowe tarasy obrośnięte drzewami oliwnymi, winoroślą, drzewami pomarańczowymi, palmami i cytrynami. Widok z tarasów rozciąga się na całą zatokę Souda i pasmo gór. Zarówna za dnia, jak i nocą widok zapiera dech w piersiach. Zadaniem projektowym przed jakim stanęłam była re-aranżacja domu, nadanie mu nowego, bardziej lokalnego i współczesnego stylu.

Zmiany zaczęliśmy od bryły budynku. Przebudowie uległa fasada domu, której drewniane konstrukcje zadaszenia nad tarasem i nad wejściem do domu zamieniono na nowe, podtrzymywane przez cztery filary zbudowane z lokalnego kamienia o kremowym kolorze.
Dodatkowo, fasada została odświeżona – przemalowaliśmy ją na kolor ciepłej bieli, a przy głównym wejściu zawiesiliśmy mozaikę z kamieni półszlachetnych, której motyw został zainspirowany obrazem alfonsa Muchy.


Wnętrze domu zostało zmodernizowane: ciężkie skórzane kanapy zastąpiliśmy lżejszymi o błękitnej tapicerce. Kuchnię przemalowaliśmy na kolor jasnej szarości. Ściany w salonie oraz w sypialniach przemalowaliśmy z koloru kremowego na biały a ściany za zagłówkami łóżek zaakcentowaliśmy kolorem niebieskim. Ciężkie kotary na oknach zastąpiłam lżejszymi zasłonami z naturalnego lnu szytymi na miarę.

Na ścianach zawisły mozaiki ręcznie wykonane przez artystę z Torunia, których motywy zostały inspirowane Grecją, a w szczególności historycznym i malowniczym miastem Chania, które usytuowane jest nieopodal domu. I to właśnie od dekoracji z mozaiek, dom wziął swoją nazwę „Villa Mosaico”.

Na ścianie w salonie artysta namalował fresk przedstawiający replikę malowidła z epoki minojskiej. Aby lepiej „zespolić” to malowidło z nową wizją dla wnętrza, własnoręcznie je „postarzyłam” pobielając i przecierając. Razem z włascicielką domu i moją przyjaciółką pobieliłyśmy także cementowe fugi na kamiennej ścianie w salonie oraz na obudowie kominka.

galerię ze zdjęciami domu możecie obejrzeć klikając tutaj

Related Projektowanie wnętrz Articles

Similar Posts From Projektowanie wnętrz Category

Na raze brak komentarzy

Przejdź do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszą osobą, która rozpocznie rozmowę.

<