Willa na Krecie

Willa na Krecie

Willa na Krecie

by 30 03 2020 0 komentarzy

Projekt wnętrza i przebudowa willi na Krecie.

Ten piękny, architektonicznie nawiązujący do tradycyjnego greckiego budownictwa dom zbudowano na stoku, który został przekształcony na wielopoziomowe tarasy obrośnięte drzewami oliwnymi, winoroślą, drzewami pomarańczowymi, palmami i cytrynami. Widok z tarasów rozciąga się na całą zatokę Souda i pasmo gór. Zarówna za dnia, jak i nocą widok zapiera dech w piersiach. Zadaniem projektowym przed jakim stanęłam była re-aranżacja domu, nadanie mu nowego, bardziej lokalnego i współczesnego stylu.

Zmiany zaczęliśmy od bryły budynku. Przebudowie uległa fasada domu, której drewniane konstrukcje zadaszenia nad tarasem i nad wejściem do domu zamieniono na nowe, podtrzymywane przez cztery filary zbudowane z lokalnego kamienia o kremowym kolorze.
Dodatkowo, fasada została odświeżona – przemalowaliśmy ją na kolor ciepłej bieli, a przy głównym wejściu zawiesiliśmy mozaikę z kamieni półszlachetnych, której motyw został zainspirowany obrazem alfonsa Muchy.


Wnętrze domu zostało zmodernizowane: ciężkie skórzane kanapy zastąpiliśmy lżejszymi o błękitnej tapicerce. Kuchnię przemalowaliśmy na kolor jasnej szarości. Ściany w salonie oraz w sypialniach przemalowaliśmy z koloru kremowego na biały a ściany za zagłówkami łóżek zaakcentowaliśmy kolorem niebieskim. Ciężkie kotary na oknach zastąpiłam lżejszymi zasłonami z naturalnego lnu szytymi na miarę.

Na ścianach zawisły mozaiki ręcznie wykonane przez artystę z Torunia, których motywy zostały inspirowane Grecją, a w szczególności historycznym i malowniczym miastem Chania, które usytuowane jest nieopodal domu. I to właśnie od dekoracji z mozaiek, dom wziął swoją nazwę „Villa Mosaico”.

Na ścianie w salonie artysta namalował fresk przedstawiający replikę malowidła z epoki minojskiej. Aby lepiej „zespolić” to malowidło z nową wizją dla wnętrza, własnoręcznie je „postarzyłam” pobielając i przecierając. Razem z włascicielką domu i moją przyjaciółką pobieliłyśmy także cementowe fugi na kamiennej ścianie w salonie oraz na obudowie kominka.

galerię ze zdjęciami domu możecie obejrzeć klikając tutaj

Na raze brak komentarzy

Przejdź do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszą osobą, która rozpocznie rozmowę.

<