Nowoczesna klasyka – mieszkanie na Jaśkowej Dolinie

Nowoczesna klasyka – mieszkanie na Jaśkowej Dolinie

Nowoczesna klasyka – mieszkanie na Jaśkowej Dolinie

by 18 10 2016 1 komentarz

To 72m2 kwadratowych mieszkanie mieści się na Jaśkowej Dolinie w Gdańsku. Historyczno-zabytkowe otoczenie inwestycji sprawiło, że w aranżacji tego apartamentu sięgnęłam po nowoczesną klasykę.  Obok bardzo współczesnych elementów zaprojektowanych przeze mnie zabudów, znajdziemy więc gipsowe sztukaterie i klasyczny fason drzwi robionych na zamówienie. „Klasycznej” całości dopełnił dębowy parkiet ułożony w  jodełkę, który znakomicie komponuje się z pozostałymi elementami aranżacji.

helena-michel-design

Po raz kolejny, pierwotny-deweloperski układ mieszkanie staje się dla mnie wyzwaniem do działania. Oryginalna łazienka okazała się za mała na potrzeby inwestora, porosił mnie więc o zmiany w układzie ścian, hydrauliki i elektryki, tak aby stworzyć przestrzeń na prysznic dla dwojga, osobną szafę na pralkę, oraz miejsce na podwójną umywalkę i duże, przestronne lustro. Przyznam że bylo to wyzwanie, zwłaszcza, że nie chciałam zabierać przestrzeni przynależnej do salonu i aneksu kuchennego. Udało mi się tego dokonać poprzez kompletne wyburzenie ściany dzielącej łazienkę od przedpokoju. W to miejsce zaprojektowałam zabudowy meblowe, w których pomieściłam zarówno pralkę, szafę gospodarczą, jak również szafę na okrycia wierzchnie, do której dostęp jest bezpośrednio z przedpokoju. Drzwi do łazienki zostały wkomponowane pomiędzy te zabudowy, a calośc połączona została z zabudową aneksu kuchennego.

Trudno  wyobrazić sobie te zmiany na podstawie opisu, dlatego najlepiej zilustruje to rysunek planu mieszkania przed i po zmianach:

aranzacja-mieszkan-gdansk

 

metamorfoza mieszkania

metamorfoza mieszkania

remont-lazienki

kitchen-design

lazienka-w-mozaice

cozy-bedroom

img_2059

aranzacja-mieszkania-jaskowa-dolina

Jeśli spodobała się Wam metamorfoza tego mieszkania, to zapraszam do obejrzenia większej ilości zdjęć w zakładce PORTFOLIO

Projekt i nadzór nad inwestycją: Helena Michel

Stolarz: Henryk Domaska

 

 

 

 

 

 

 

Related Projektowanie wnętrz Articles

Similar Posts From Projektowanie wnętrz Category

Na raze 1 komentarz

Przejdź do rozmowy
 1. marta
  #1 marta 5 listopada, 2017, 08:34

  Sliczna kuchnia, klasa sama w sobie.
  Zainspirowała mnie do zaprojektowania swojej w moim małym aneksie.
  Czy można spytać z czego są fronty, czy to jest fornir? Jaka jest długość stoliku+wyspy?

  Reply this comment

<