mieszkanie w Browarze Gdańskim II

mieszkanie w Browarze Gdańskim II

mieszkanie w Browarze Gdańskim II

by 11 10 2016 0 komentarzy

Przedstawiam kolejne mieszkanie, jakie zaaranżowałam w jednym z nowo powstałych budynków na terenie dawnego Browaru Gdańskiego. Mieszkanie to, podobnie jak poprzednie, zaaranżowane zostało z myślą o wynajmie. Mieszkanie składa się z trzech sypialni, dwóch łazienek, salonu, kuchni i korytarza. Całość stanowi 85m2 powierzchni. W mieszkaniu tym po raz kolejny stanełam przed zadaniem zmiany pierwotnego-deweloperskiego układu przestrzeni. Poprzez wyburzenie ściany działowej, połączyłam kuchnię z salonem.

Z małego WC zrobiłam zgrabną, funkcjonalną łazienkę. We wnęce na pralkę udało mi się pomieścić prysznic zamknięty składaną szybą. Łazienka ta została wykończona ciemnografitowymi kaflami gresowymi, w półpolerze, zestawionymi z przypominajacymi kamień – rudobrązowymi płytkami Kalahari. Efektowna kamienna umywalka wydrążona z jednego kawałka otoczaka rzecznego dodaje tej małej łazience charakteru.

Druga łazienka, na prośbę inwestora jest jasna i przestronna. Jedynym elementem wyróżniającym są betonowe, trójwymiarowe kafle układające się we wzór jodełki i podświetlone od góry światłem LED.

Salon został wyposażony w meble z Ikei. Kuchnia także. Akcentem dekoracyjnym jest niewątpliwie odważny dobór materiałów w aneksie kuchennym: Ściany zdobi stara, autentyczna cegła rozbiórkowa zestawiona z kaflami typu „metro” w dwóch odcieniach szarości i w dwóch rodzajach wykończenia – matowym i połysku. Kafle te, celowo ułożone są w sposób przypadkowy. Na podłodze natomiast, feria kolorów i wzorów, z mieszaniny tradycyjnych, hiszpańskich płytek cementowych. Celowo nie użyłam płytek o tym samym wzorze. Chciałam poeksperymentować i myślę że ten eksperyment się udał – podłoga w kuchni wspaniale ożywia to wnętrze, dodaje mu dynamizmu i charakteru.

remont-mieszkania-browar-gdanski

aranzacja-mieszkania-browar-gdanski

projekt kafelek w kuchnikuchnia-bodbyn-ikea img_2047projekt kafelek w kuchnikamienna-umywalka-helena-michel

Zapraszam do obejrzenia pełnej prezentacji fotograficznej tej realizacji w zakładce PORTFOLIO

Projekt: Helena Michel

Zdjęcia: Dom&House

 

Na raze brak komentarzy

Przejdź do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszą osobą, która rozpocznie rozmowę.

<