mała łazienka – poczucie przestrzeni

mała łazienka – poczucie przestrzeni

mała łazienka – poczucie przestrzeni

by 13 07 2015 0 komentarzy

Oto łazienka, wycinek całości projektu mieszkania, który wykonałam w Gdańsku Osowej. Klientka poprosiła mnie o zaaranżowanie jej w taki sposób, aby wydobyć z tej niewielkiej przestrzeni jak najwięcej. W oryginalnym założeniu, łazienka miała 4m2, powiększyłam ją więc o dodanie niewielkiej wnęki, w sam raz na pralkę i półki na ręczniki.

projekt lazienki

Po lewej stronie od wejścia, na całej długości ściany, zawiesiliśmy lustro, które odbija całe wnętrze, dając optyczne wrażenie że przestrzeni jest dwa razy więcej. Pod lustrem, przy umywalce znajduje się podświetlona liniowo mozaika z naturalnych otoczaków. Mozaika ta, wraz z podświetleniem przechodzi na ścianę we wnęce, w której zgodnie z życzeniem klientki wstawiłam wannę. Wanna dodatkowo zaopatrzona została w natrysk z deszczownicą i szklany parawan, spełnia więc także funkcję kabiny prysznicowej. Na pozostałe ściany łazienki wybrałam stalowo-szare, lekko połyskliwe kafle gresowe.

W centralnym punkcie pomieszczenia, we wnęce nad wanną zawisła nadrukowana na szkle grafika, przedstawiająca zielonkawo-błękitny motyw liści i kropli wody w bardzo dużym powiększeniu. Grafikę podświetliłam światłem sączącym się ze szczeliny w suficie podwieszanym. Obraz ten odbija się w przylegającym do niego lustrze co sprawia wrażenie że jest on większy, a obserwator na pierwszy rzut oka, nie dostrzega granicy pomiędzy lustrem a obrazem.

Meble zaprojektowałam specjalnie do tego wnętrza, a wykonane zostały przez stolarza, z którym współpracuję. Bambusowy fornir w ciepłym odcieniu drewna dodaje wnętrzu przytulności i naturalnego charakteru.helena michel design projekt helena michel projektowanie mieszkan projekty lazienek

projekt i fotografie: Helena Michel

stolarz: Henryk Domaska

wykonawca: Michał Mielnikow

Na raze brak komentarzy

Przejdź do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszą osobą, która rozpocznie rozmowę.

<